MAPY MYŚLI W PLANOWANIU

mapy myśli , planowanie, czas, wiedza, cel, niezwykła, zwykła

Sposób na notowanie i pobudzenie umysłu.

MAPY MYŚLI W PLANOWANIU

Tworzenie map myśli to temat dość szeroki możesz o tym przeczytać na Mapy Myśli
Aby pomóc sobie w planowaniu, Mapy Myśli pomogą uporządkować niektóre obszary. W graficzny sposób można przedstawić wszystko co musisz zrobić na dany dzień, miesiąc czy rok. Co prawda musimy ograniczyć się co do informacji na mapie ale to tylko wpływa pozytywnie na naszą kreatywność, którą można wykorzystać.

Cała esencja wiedzy

Mapy myśli to cała esencja wiedzy, którą powinno się posiadać na dany temat. Słowa klucze czy obrazki maja zaprząc twoją wyobraźnię aby za pomocą rozgałęzień twój mózg przypominał sobie wszystkie wartościowe informacje w tym temacie.

mapy myśli , planowanie, czas, wiedza, cel, niezwykła, zwykła

Mapa Myśli wśród wielu zalet posiada właśnie tą która pozwala ci na koncentrację podczas notowania co w efekcie pozwala w lepszy sposób korzystać ze stworzonych notatek-map. Oprócz tego jest po prostu ładna. Wygląd też ma znaczenie, gdyż przyciąga wzrok, natomiast przyswajalność obrazkowa jest równie ważna !

Mapy myśli tak jak w temacie są jednym z narzędzi w planowaniu. Pozwalają na podgląd całości w określonym temacie a następnie na podzielenie go na szczegóły. Dzięki rozpiętości możliwości tworzenia map można w sposób efektywniejszy wpływać na każdy etap realizowanego przedsięwzięcia. Mapa zajmująca jedna stronę pozwala także na szybsze odnalezienie tego co potrzebne w danym momencie przez co nie tracimy tyle czasu który jest tak cenny. Dobrze stworzona mapa uwalnia naszą kreatywność w tworzeniu idei i nowszych rozwiązań.

W jednym miejscu

Mapa myśli to wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu.
Mapa myśli to nic innego jak połączenie twoich emocji i zmysłów, to przedstawienie hierarchii czy też kolejności dla ważnych zadań. To zabawa twojej logiki i umysłu.
Aby nie być gołosłownym mapy myśli pomagają w wielu sprawach: oczywiście i przede wszystkim w planowaniu co jest dla nas niezmiernie ważne. Pobudzają wyobraźnię a wszyscy wiedzą że wyobraźnia jest nie ocenionym oceanem pomysłów, pomagają w zapamiętywaniu ważnych dla nas spraw. Mapy dają nam jasność celów, pobudzają nasze myśli, sprzyjają planom i ich realizacji. Oprócz tego tworzenie map jest przyjemne co dodatkowo jest dla nas pozytywne.

Same plusy zarówno w nauce, pracy czy biznesie. Pozwalają w zarządzaniu wydarzeniami i konstruktywnym rozwiązywaniu problemów. Od dziś w raz z mapami myśli twoje zaplanowane projekty, przygotowane wystąpienia, przemowy czy stworzone strategie będą wzbierać na sile. A wszystko dzięki stworzeniu Mapy

Author: niezwykła

3 thoughts on “MAPY MYŚLI W PLANOWANIU

  1. Robiłam kiedyś coś takiego na podkładach na biurku. Co jakiś czas wymieniałam an nowa kartkę i ta się szybko zapełniała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *