5 KROKÓW ZARZĄDZANIA CZASEM

5 KROKÓW ZARZĄDZANIA CZASEM
Przedstawione w tym wpisie: ” 5 kroków zarządzania czasem” pochodzą z książki Elastyczne Zarządzanie Czasem – Izabelii Krejca- Pawskiej – trenerki biznesu i kobiety prowadzącej praktyczne szkolenia z zakresu zarządzania czasem.

5 KROKÓW ZARZĄDZANIA CZASEM

Wykorzystanie owych 5 kroków… pozwoli ci w uzyskaniu wielu korzyści m.in. – dobrą organizację, koncentrację na efektywności, doświadczenie uzyskiwane  każdego dnia , miłość zarządzania, motywację do  działania! 5 Kroków Zarządzania Czasem: Krok 1 – Przygotuj Grunt Krok 2 – Ustal Cel Krok 3 – Pracuj Z Posprzątaną Głową Krok 4 – Elastyczność Planowania Krok 5 – Koncentracja Na Działaniu 1.Przygotowanie gruntu musi być przeprowadzone w sposób  bardzo dokładny. Jest to  zapewnienie: ustalenie czasu, otoczenia i narzędzi. Aby zarządzanie  było w pełni możliwe trzeba usunąć przeszkody aby zminimalizować ewentualny opór. Twoja obecność potrzebuje abyś w sposób świadomy określił czas kiedy będziesz planował. 2.Pamiętając, że cel to marzenie z datą realizacji – narysuj swoją drogę do celu., podziel tą drogę  na etapy, określ  jak będzie wyglądała droga do celu. 3.

MAPA PRIORYTETÓW:

 

„Mapa to spis treści  w formie wielkiego skrótu myślowego.”*

  • stwórz taką mapę priorytetów, spisz wszystkie sprawy, określ obszary działania w których się poruszasz  ,określ poziom realizacji zadania od 0-100%
  1. Elastyczność planowania – 3 najważniesze zadania – EVERYDAY – to minimalistyczne podejście do codziennego ustalania priorytetów. Nie ma nic gorszego niż rozpisanie dnia  co do minuty w kalendarzu i próbować za wszelką cenę to wykonać. To nie na tym polega. To rodzi frustrację – nie próbuj być perfekcyjny.
  2. Łączenie podobnych działań ⇒ grupowanie zwiększa efektywność

minutówki – gdy tylko przytrafią Ci się zadania, które możesz  wykonać w minutę  – ZRÓB TO!


*cytat z książki: Elastyczne Zarządzanie Czasem – Izabelii Krejca- Pawskiej  str. 97

** niektóre  elementy zostały zmienione dla potrzeb niezwykła.com.pl

Author: niezwykła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *