GRUBY CZY CHUDY

GRUBY CZY CHUDY

Mówi się że chudsi mają lepiej w życiu, że mają lepsze posady, więcej zarabiają a przede wszystkim są zdrowsi. Czy mity o byciu grubym i chudym to wyssane z palca głupoty czy jednak kryje się w tym ziarnko  prawdy?

GRUBY CZY CHUDY

Gruby to ten co wygląda jak ” świnia” ma wałki tłuszczu, to grubas, ma wielki bebech i nieapetyczny wygląd. Jeśli zaliczasz się do tej  grupy osób – GRUBYCH to zapewne nie raz słyszałeś wymienione epitety w kierunku swojej osoby. Nie każdy potrafi zachować chodź trochę kultury i ugryźć się w język widząc taką osobę. Jednak nie zdajemy sobie sprawy czym może być spowodowane posiadanie nadmiernej wagi u danej osoby?

GRUBY CZY CHUDY

Czasem jest to choroba, która powoduje , że musimy zmierzyć się z takim wyglądem czy tego chcemy czy nie, czasem są to geny silniejsze nawet od naszej samodyscypliny a czasem to poprostu lenistwo. Niestety przyjęło się, że jak widzimy kogoś grubego to od razu skreślamy go twierdząc, że nie chce mu się ćwiczyć tylko żrec – Nieraz taka opinia ugodziła zapewne w tych, którzy  borykają się z nadmiarek kilogramów i nie mogą nic z tym zrobić.  Czasem jednak otyła sylwetka to ewidentny wynik siedzącego, leniącego trybu życia i wpieprzaniu fastfoodów.

To dziwne,  jak można zaobserwować w pewnej restauracji znanej na całym świecie jak 80% spożywających tam posiłków ludzi to właśnie utuczone prosiaczki. Ale oni twierdza, że nie wiedza skąd te kilogramy. – “Ja zjadłem tylko frytki” – Szkoda że nie doda ze już 5 w tym tygodniu!

 

GRUBY CZY CHUDY?

                                       g/c

 

Każdy chce być szczupły bo niby jaki ma chcieć być skoro nawet manekiny na wystawach noszą rozmiar zaledwie 36 . Ubrania, którymi zachwycają Nas projektanci leżą ładnie tylko na wieszakach.  Pranie mózgu jakie robią nam media, gazety ale także inni ludzie prowadzący ogromne biznesy doprowadziły nas do wypaczonego wizerunku piękna.

Tylko, że chudy wcale nie oznacza ładny, zdrowy i zadbany a raczej jest odwróceniem bycia grubasem.

Popadanie ze skrajności w skrajność również nie jest zdrowe.

GRUBASEK KONTRA CIENIASEK

Jedni wolą umięśnione ciało, inni zaś wolą jak jest za co złapać. Jedni preferują szczupły brzuszek bez boczków przez co pracują na niego całymi miesiącami inni zaś płaczą, że nie mogą się pozbyć fałdek i nadmiaru tłuszczu.

Grubi nie lubią chudych, chudzi zaś nie przepadają za grubymi. Dlaczego nadmiar lub niedomiar kilogramów tak potrafi poróżnić człowieka? Dlaczego te kilkogramy potrafią tak nam utrudniać życie, a czasem nawet wyniszczać je w postaci chorób. ( bulimia, anoreksja)

 

Poniższe zdjęcie pokazuje zmianę chudzielca w potwora o ile jesteśmy w stanie zrozumieć że ktoś chce mieć ciało idealne patrz numer 1 , nie mogę znaleźć dobrej odpowiedzi czemu ktoś pozwala sobie na wygląd pana z numerem 8

8.            7         6.        5.      4.     3      2.    1.

 

OD ŚWINIASKA DO CHUDASKA

Zatem ani nadwaga, ani niedowaga nie jest dobra. Jedyne co trzeba  robić to znaleźć złoty środek – zacząć prowadzić zdrowy styl życia wtedy też nasza sylwetka dostosuje się do wymagań.

Nie oceniajmy zbyt szybko, gdyż możemy skrzywdzić drugą osobę, a taki uraz zostaje w człowieku do końca życia.

Author: niezwykła