ROZSTANIE – Koniec Świata czy Nowy Początek

rozstanie- Koniec Świata czy Nowy Początek

#rozstanie

Żyjemy w czasach , gdzie występuje więcej rozwodów niż ślubów. Rozstanie zatem jest na potrządku dziennym – ale co kiedy spotka właśnie Ciebie? Czy dasz sobie radę? Czy podniesiesz się po nim?

Czy dla Ciebie rozstanie jest jak koniec świata czy jak nowy początek?.

ROZSTANIE – Koniec Świata czy Nowy Początek

Rozstanie nie jest niczym przyjemnym jest procesem długotrwałym, który wymaga wiele wysiłku, przede wszystkim polega na podjęciu decyzji. Czasem jednak podjęcie decyzji nie wystarczy, za decyzją musi iść działanie . Trzeba zrobić ten pierwszy , krok w stronę lepszego. Rozstanie nie musi być wcale złe ale niestety boli!

Nieważne jaki był związek, jaka była miłość, czas trwania, intensywność – zawsze boli – mniej lub bardziej ale boli zawsze. Czasem boli, aż tak mocno, że wycofujesz się w ostatniej chwili z tej decyzji – wmawiasz sobie że jeszcze to się da uratować, ale nie można ratować czegoś jeśli chce tego tylko jedna strona. Dużo większy problem jest kiedy nie ma już czego ratować , a Ty czujesz żal, niezadowolenie, stratę czasu i mimo wszystko  szkoda Ci drugiego człowieka pomimo iż chcesz z nim się rozstać. Jest to bardzo ciężke przekreślić całe dotychczasowe życie . Brak bezpieczeństwa – to jest to co nas najbardziej przeraża. to, że nie wiesz czy dasz radę , to że jest ta niepewność te dziwne uczucie i ten okrutny strach. Strach, że nie dasz rady, strach że źle zrobiłaś. strach jest okropny- a czasem nawet paraliżuje.

CZY TO KONIEC ŚWIATA?

Możesz zapytać, czy to koniec świata? – zapewne nie ale Ty czujesz, że to właśnie jest koniec świata. Nie znasz innego życia więc niby jak masz wytłumaczyć sobie fakt – że podołasz. Jednakże, bez względu na to czy dasz radę czy nie podjecie takiej decyzji jest milowym krokiem ku lepszej przyszłości. I mimo tego, że jeszcze nie wiesz jakiej , musisz myśleć pozytywnie i mieć nadzieję , że będzie już tylko lepiej .

NOWY POCZĄTEK !

Gdyby ktoś powiedział Ci na samym początku, ze Twój związek  skończy się po 5, 10 czy 15 latach, cóż byłoby warte Twoje życie. Czasem po prostu lepiej nie wiedzieć!

A życie uczy Cię, doświadczania nowych rzeczy, które niestety dają w kość. Nie możesz ciągle żyć w Idylli, gdyż musisz poznać wszystkie smaki życia, próbując tych najlepszych licz się z tym, że nadejdą  też te słone. Nadejdą nawet te którym nie dawałeś prawa bytu . A jednak tak jest skonstruowane życie.

Nie jest możliwe abyś obudził się i stwierdził, ze to był zły sen. Niestety to nie sen- do tego miejsca doprowadziło Cię Twoje życie i musisz być dzielny. Musisz stawić temu czoła.

Jeśli Cię to pocieszy, możesz tłumaczyć sobie, że będzie lepiej – bo zapewne będzie ale kiedy – tego nie wiem ani Ja ani Ty. Jedyne co trzyma Nas przy życiu to fakt, że czas leczy rany- oby zabliźniły się jak najszybciej.

Author: niezwykła

8 thoughts on “ROZSTANIE – Koniec Świata czy Nowy Początek

  1. Rozstanie nigdy nie jest łatwe- to fakt.
    Zawsze się boimy, zwłaszcza,gdy nie mamy wsparcia i ze wszystkim jesteśmy sami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *