5 WYMÓWEK I 3 UTRUDNIENIA W PLANOWANIU

5 WYMÓWEK I 3 UTRUDNIENIA W PLANOWANIU

 

WYMÓWKI DOTYCZĄCE PLANOWANIA

  1. Nie mam czasu na planowanie
  2. Nie potrzebuję planować!
  3. W moim przypadku planowanie się nie sprawdzi
  4. Sprawy zaplanowane są przytłaczające
  5. Wiem co mam zrobić, nie muszę tego planować

wymówki i utrudnienia

 

Ad.1. Na planowanie powinniśmy mieć czas zawsze! To właśnie planowanie oszczędza twój czas – wiesz przecież, że jedna minuta poświęcona na planowanie oszczędza 10 minut na działaniu.

Ad.2. Każdy potrzebuje jeśli chce coś osiągnąć. No chyba że wygrasz w totka lub masz bogatych rodziców to faktycznie nie dotyczą cię cele tak przyziemne jak większość ludzi a więc mieć dom, samochód czy być niezależnym.

Ad.3. A skąd to możesz wiedzieć skoro nie spróbujesz! Co więcej możesz spróbować i odnieść klapę ale nie dlatego, że planowanie nie jest dla ciebie tylko, że złe metody dobrane w pośpiechu  zawiodły. Dobrze przemyślane planowanie, wcześniej czy później da  efekty.

Ad.4. Co prawda duża ilość zadań w kalendarzu może przytłoczyć, jednak świadomość dobrze zaplanowanego dnia  powinna zwyciężyć.

Ad. 5. Jasne! wszyscy tak mówią a potem mają pretensje do całego świata, że nie wyszło. Przymusu oczywiście nie ma, jednak to co zaplanowane – bliższe jest do osiągniecia.

3  UTRUDNIENIA W PLANOWANIU

  1. Zbyt dużo rzeczy na raz
  2. Bałagan
  3. Odkładanie na później

 

Ad.1. To podstawowy problem – brać na siebie zbyt dużo rzeczy na raz. Doprowadza to  do zdenerwowania i poczucia, że nie udaje nam się wszystko za co się zabieramy.

Ad.2. – to duże utrudnienie, przeszkadza tak naprawdę we wszystkim, burzy spokój, doprowadza  do nerwowości. Bałagan, źle wpływa na efekty pracy.

Ad.3. Zrobię to później! Zaraz! Za chwilę ! Potem! – chyba każdy zna te slogany. To efekty prokrastynacji czyli odkładania działań na później . Bo nam się nie chce, bo jesteśmy zmęczeni, bo brak czasu bo, bo, bo jest tych tłumaczeń nieskończenie wiele.

Author: niezwykła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *