ORGANIZACJA CZASU – 4 PRAKTYCZNE SPOSOBY

organizacja czasu

 

Czasem doba ma za mało godzin, dobrze wtedy posiłkować się następującymi sposobami, które sprawią że jednak trochę czasu zaoszczędzimy. A czas dla nas powinien być na wagę złota – cenny i nieoceniony.

ORGANIZACJA CZASU – 4 PRAKTYCZNE SPOSOBY

 

Praktyczne sposoby na organizację czasu są możliwe, a dodatkowo nie są wcale trudne wystarczy trzymać się ich w każdym możliwym czasie a ułatwimy sobie życie. Organizując czas, tak naprawdę organizujesz swoje działania, a od tego jak to wykonasz zależeć będzie efekt końcowy.

A teraz zabieramy się za 4 praktyczne sposoby organizacji czasu:

SPOSÓB 1: Od ogółu do szczegółu

Aby zorganizować dobrze swój dzień i swój kalendarz możesz posłużyć się metodą od ogółu do szczegółu. Oznacza to tyle co rozpisać ogólne zadania na planerze a następnie każdym zajęciem zająć się indywidualnie rozkładając na czynniki pierwsze.

SPOSÓB 2: Plan Dnia

A więc Plan Dnia to szkielet twoich dziennych działań. Dobrze zaplanowany dzień w kalendarzu to taki który uwzględnia przede wszystkim twoje priorytety, pracę zawodową, zadania domowe, różnego rodzaju wizyty, ewentualne spotkania, czas dla rodziny ect. // planujemy tylko 60 % czasu – pamiętaj o tym zawsze!//

plan dnia, organizacja czasu

SPOSÓB 3: Tygodniowa Lista Spraw

Świetna sprawa! Idealne narzędzie do zorganizowania wszystkich spraw jakie czekają Cię w najbliższym czasie. Tygodniowa lista spraw daje podgląd na zadania jakie planujesz na najbliższe dni, a więc wiesz czego się kiedy spodziewać, kiedy masz wolny czas, a kiedy nie możesz za żadne skarby odpuścić.

SPOSÓB 4: Codzienne  To-Do

Równie ważne narzędzie co plan dnia. Kiedy masz plan dnia  łatwiej wyłonić wszystkie zadania na codzienną listę to do . Żeby mieć  wszystkie zadania do wykonania wypisane w liście musisz popracować właśnie nad planem dnia. Czym lepiej rozpisany plan tym bardziej szczegółowa lista to-do.

Wykorzystanie  powyższych sposobów zarówno w pojedynkę jak i wszystkich na raz przyniesie ogromne korzyści, dobrze jednak także włożyć w to trochę pracy i własnej energii.

Author: niezwykła

2 thoughts on “ORGANIZACJA CZASU – 4 PRAKTYCZNE SPOSOBY

  1. Osobiście prowadzę „to do list” z tym, ze nie ograniczam się czasowo. Niestety nie wychodziło mi to kompletnie. Na gorze listy umieszczam zawsze rzeczy niecierpiące zwłoki. Reszta jakoś leci 😉

    Cała lista bardzo przyjemna na pewno przyda się komuś kto szuka swojej drogi na zorganizowanie życia czy pracy =)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *