7 ZŁOTYCH ZASAD W ZARZĄDZANIU CZASEM

7 złotych zasad zarządzania czasem

Jak w każdym złożonym procesie również i w zarządzaniu znajdują się zasady wg, których należałoby się poruszać. Przedstawię teraz – 7 ZŁOTYCH ZASAD W ZARZĄDZANIU CZASEM, zacznijmy jednak od:

7 ZŁOTYCH ZASAD W ZARZĄDZANIU CZASEM

ZARZADZANIE CZASEM –
to proces doprowadzający do efektywnego kształtowania czasu.
to również umiejętne zagospodarowanie swoich działań w czasie – wszystko to ma na celu przybliżenie Cię do realizacji celów.
to w końcu proces modyfikacji przeanalizowanych działań i skupiania się na planowaniu czasu tak aby nasza skuteczność była jak najlepsza.
Zarządzanie czasem jako proces składa się z technik, metod ale także zasad. Poniżej, przedstawiam 7 złotych zasad w zarządzaniu czasem.

Podstawą jest Pozytywne Nastawienie, mówi się, że 50% sukcesu to właśnie nasze nastawienie. Obok nastawienia natomiast, równie ważna jest Wiara We Własne Możliwości – bez której żaden sukces nie ujrzy światła dziennego.

Podczas, gdy ty dobrze gospodarujesz swoim czasem, wynika z tego wiele korzyści. Aby było ich jak najwięcej należy wyłapywać i skupiać się na nich po to aby ich więcej nie popełniać. Takie zachowania koniec końców prowadzą do większej ilości czasu dla siebie.

Komfort jest wspaniałą sprawą. Gdy możesz sobie pozwolić na działanie w dobrych warunkach wypływa z tego więcej korzyści

Zawsze bądź realistą!
Nigdy nie planuj więcej niż 60% czasu jakim dysponujesz każdego dnia. Jak zawalisz się robotą i będziesz chciał zrobić więcej zakończy się to frustracją, stresem a koniec końców porażką. Każdego dnia oprócz pracy potrzebujesz chwili wytchnienia, odpoczynku i chwili przerwy. – No chyba ze jesteś robotem?

Jedyna opcja aby wyeliminować nieskuteczności – to poznanie przyczyny złego zarządzania. Tylko w taki sposób możesz doskonalić się w tej dziedzinie. Szukaj przyczyn – utraty czasu, pożeraczy czasu, prokrastynacji – skutecznie je eliminuj

Chcąc być dobrze zorganizowanym nie można zwlekać z podejmowaniem decyzji. Koncentruj się na możliwościach jakie się pojawiają, nie traktuj problemów jako porażek ale jako wyzwania potrzebne do lepszej organizacji.

postaraj się aby twój dzień był rozpoczęty i zakończony w dobrym nastroju,
♦ efektywnie wykorzystuj pamięć,
♦  słuchaj innych,
♦ w miarę możliwości porządkuj napływające informację napływające w twoim kierunku,
♦  nagradzaj się! Każda zmiana i realizacja planu to powód do nagrody,
♦  staraj się być jeszcze lepszy w tym co robisz.

Możesz skorzystać z powyższych zasad ale także możesz stworzyć swoje, aby były przystosowane do twojego stylu życia.
Ty też możesz…
Ty też możesz stworzyć swoje zasady aby lepiej zarządzać swoim czasem. Początkowo nie będzie to łatwe ale z czasem pomoże ci w lepszej organizacji życia .

Trzymam kciuki!

Zapoznaj się również z wpisami ORGANIZACJA  I  PLANOWANIE

 

Author: niezwykła

2 thoughts on “7 ZŁOTYCH ZASAD W ZARZĄDZANIU CZASEM

  1. Masz racje piszac, ze eliminowanie nieskutecznosci to bardzo wazny punkt. Ja czesto lapie sie na tym, ze zamiast robic to, co mialam wczesniej zaplanowane to zaczynam przegladac You Tube albo szukac czegos na Amazonie😂😂😂. Rozpraszacze i pozeracze czasu to wrog numer jeden efektywnego dzialania😲😲

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *