PLANOWANIE

planowanie

Planowanie: Ustalanie czynności, które w konsekwencji prowadzą do osiągniecia konkretnego celu.
Proces ten opiera się na doborze odpowiednich działań, które ostatecznie dają nam skuteczność. Planowanie to także skuteczność przewidywania możliwych do realizacji opcji.

PLANOWANIE

Planowanie jest kwestią niezbędną aby harmonijnie i bez stresu funkcjonować, realizować swoje powołanie, pasje i marzenia, a także sprawdzać się na różnych poziomach rozwoju.

planowanie, schemat planowania

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z PLANOWANIA:

◊ 1 minuta planowania to 10 minut więcej czasu na danej czynności, projekcie itp.
1min planowania = 10 minut więcej zaoszczędzonego czasu
◊ Jesteś spokojniejszy – a spokój to miej stresu. Planowanie zwiększa odporność na stres, a przecież chodzi o to aby jak najlepiej radzić sobie ze stresem i umieć wychodzić z takich sytuacji bez szwanku.
◊ Jesteś zorganizowany: wiesz, ze nic cię nie zaskoczy bo twój dzień jest zaplanowany i elastyczny, co czyni ewentualną możliwość do nagłych zmian i modyfikacji.
◊ Czystość umysłu: wszystko przelane na papier, każdy pomysł – zostanie przeanalizowany i podczas planowania wcielony w życie lub odrzucony a ty nie będziesz musiał pamiętać co zostało jeszcze do zrobienia.
Osoby planujące nie zaprzątają sobie głowy sprawami nie istotnymi. Wiedzą co, gdzie i kiedy mają wykonać aby osiągnąć cel.
◊ Mając Plan na życie wiesz w jakim kierunku podążasz, a wiec ewentualne zboczenie z trasy nie jest w stanie ci zaszkodzić, gdyż klarowność na wybrany cel wskaże ci dobrą drogę. drogę do TWOJEGO SUKCESU!

WSKAZÓWKI :
⇒ Przemyśl co chcesz zaplanować. Planowanie bez większego sensu – nie ma sensu!. Wskaż jaka sfera twojego życia najbardziej potrzebuje pomocy i zajmij się nią
⇒ Po określeniu sfery/rzeczy, którą się zajmiesz postaraj się działać wg, zasady od ogółu do szczegółu.
⇒ Znajdź czas na PLANOWANIE !
niech stanie się ono nieodłączną częścią twojej egzystencji. Powtarzaj sobie, że planowanie jest ci potrzebne jak tlen – w takim kontekście bardzo szybko stanie się twoim nawykiem. A później to nie ty a twoja podświadomość będzie dbała o jego uczestnictwo w życiu.
⇒ Pamiętaj ! Nawet najgorszy plan jest lepszy – od jego brak

 

Zaczynając planowanie rób to małymi krokami – uchroni cię to przed nie potrzebnym zniechęceniem,
a przecież nie ma nic gorszego niż – zwątpienie na STARCIE.
Musisz ciągle mieć świadomość, że planowanie to twój krok do sukcesu bez którego go nie osiągniesz.

start olanowanie

Planowanie nie jest proste ale jest możliwe.
Musimy nauczyć się przewidywać kolejne kroki swoich działań, dzięki temu skrócisz drogę do celu. Wymaga to trochę wysiłku ale wcześniej czy później ten wysiłek zaowocuje.

Możesz także zobaczyć wpis: ORGANIZACJA

Author: niezwykła

2 thoughts on “PLANOWANIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *